Трошки поясню свою точку зору про "гарантування медалей" (і чому я написав, що питання, так, невірне, тим паче коли його ставить президент країни).
Використовувати медалі, як цілі ("наша мета – здобути N медалей"), це невірно, бо цілі мають будуватись навколо того, що можна котролювати. Результати змагань не можна контролювати (ну, якщо ви не УФФК, звісно). Більш того, стратегією "як підвищити вірогідність здобуття медалей на ОІ" має займатись профільна організація – НОК, а ніяк не міністерство чи президент. Той факт, що у нас це відбувається, лише показує, наскільки ми ще по вуха у комуністичних поглядах на спорт. Тобто, якщо цим питанням переймається міністерство та президент, то навіщо взагалі НОК? Чисто легітимізувати цю систему у МОК?
Насправді, це цікава і складна задача (стратегія підвищення медалей на ОІ), є цілі книги та купа досліджень по ній. Одна зі стратегій – інвестувати в нові види спорту, де мало сильних конкурентів і які історично не були на ОІ, або інвестувати в жіночий спорт (який в багатьох странах теж історично слабкіший), тощо. Але знову ж, це має робити НОК.
Irysia Тому без змін всередині федерації я б гроші не вкладала з якимись сподіваннями.
Ось це теж питання, так. Тут окремо час від часу встає питання як реформувати українські федерації – створивши систему стимулів / зобов'язань, що вони мають виконувати, щоб отримувати держфінансування. Але чим більше знайомишся з більшістю федерацій, тим більше розумієш, що там треба вижигати напалмом і саджати нове і зелене – просити ці корисні копалини слідкувати принципам good governance та щось робити не спрацює. Перетворити УФФК у федерацію (організацію, що об'єднує та представляє інтереси спільноти) вже неможливо – простіше вже Московський патріархат у Силіконову долину перетворити. В них фундаментально різні коріння, культура, історія та ідеологія.